Fio banka znižuje úrokové sadzby hypoték

1. jún 2015

Fio banka už po druhýkrát v tomto roku znižuje úrokové sadzby hypoték. Záujemcovia o bývanie môžu žiadať o úvery na bývanie s úrokom už od 1,88 %.

Zlacnenie hypoték sa plošne dotkne všetkých fixných sadzieb. Klienti si môžu vybrať pevnú úrokovú sadzbu v rozmedzí 1-5 rokov podľa toho, ktorá im najviac vyhovuje. Najnižšia fixná sadzba tak činí 1,88 % p.a. Vďaka tomu môžu záujemcovia o vlastné bývanie počítať aj so znížením mesačnej splátky, ktorá sa odvíja práve od aktuálnej úrokovej sadzby.

Fio banka patrí k najvýraznejším nízkonákladovým bankám a svoju stratégiu poskytovať bankové služby bez poplatkov aplikuje nielen na osobné a podnikateľské účty, ale tiež na úverové produkty. Klientom tak ponúka hypotéky úplne bez poplatkov za vedenie a čerpanie úveru, rezerváciu prostriedkov aj vedenie bežného účtu. Úplne zadarmo je tiež možnosť využiť štyrikrát do roka mimoriadnu splátku v celkovej výške až 20 % z poskytnutého úveru.

„Vnímame zvýšený záujem klientov o úvery na bývanie, preto im chceme vyjsť v ústrety a ponúkame im ešte lepšie podmienky. Fio hypotéka je teda nielen bez poplatkov, ale teraz s ešte nižšími úrokovými sadzbami. Veríme, že tým oslovíme nielen tých, ktorí chcú financovať svoje sny o vlastnom byte či dome, ale tiež klientov, ktorí potrebujú svoju existujúcu hypotéku refinancovať,“ dodáva k zníženiu úrokových sadzieb Marek Polka, riaditeľ úverovej divízie Fio banky.