Plánujete letnú dovolenku? Plaťte kreditnou kartou a ušetrite.

23. apríl 2018

Leto a letná sezóna sa blíži, a väčšina z nás už pokukujeme po dovolenkách a prázdninových pobytoch.

Platby je možné uhrádzať online cez internet, či už prostredníctvom debetných alebo kreditných kariet. Pri debetných kartách (karty naviazané na vaše bežné bankové účty) míňate priamo vaše peniaze, pri platbách kreditnou kartou si peniaze požičiavate od banky za vopred stanovených podmienok. Na slovenskom trhu s kreditnými kartami je ponuka bohatá, stačí si len vybrať – pozrite si naše porovnanie kreditných kariet.

Odporúčame sa sústrediť na výšku poplatku za zriadenie, či vedenie kreditnej karty, ako aj na dĺžku bezúročného obdobia.

Pokiaľ vám vaša banka ponúkne aj odmeny za platby kartou alebo súťažné benefity, atraktívnosť kreditnej karty stúpa.

Náš tip: V prípade, že nechcete platiť banke úroky, odporúčame využiť bezúročné obdobie.

Ako však môžete pri platbách ušetriť? Poradíme vám! Možností je hneď viacero:

  1. Plaťte kreditnou kartou a získajte finančnú odmenu (tzv. cashback) späť – viaceré banky na slovenskom trhu poskytujú kreditné karty s možnosťou vrátenia zaplatenej sumy späť na váš účet. Princíp je jednoduchý - čím viac platíte, tým viac peňazí sa vám vráti. Výška odmeny sa pohybuje od 0,5% až po 10%. Čo to v praxi znamená? Zaplatíte za letnú dovolenku napríklad 1 000€ a na váš kartový účet sa pripíše 100€ ako bonus – zaujímavé, však?
  2. Ak vlastníte kreditnú kartu Mastercard, zaregistrujte ju do odmeňovacieho systému Mastercard Priceless Specials. V rámci vernostného programu získate tak ďalšiu odmenu, u vybraných cestovných kancelárií až do výšky 2%, či napríklad 5% zľavu na kvalitné cestovné kufre – a to sa oplatí
  3. V prípade, že sa chcete na dovolenku aj poistiť, zistite si aj možnosti individuálnych cestovných poistení viazaných na kreditnú kartu. Veľakrát banky poskytujú individuálne cestovné poistenia viazané na kreditnú kartu, či už pre jednotlivca alebo celú rodinu. Poistenia platia celý kalendárny rok a získať ich môžete za výhodnejších podmienok ako poskytujú cestovné kancelárie.

Nech už je vaša voľba pri platení dovolenky akákoľvek, dôležité je hlavne si dovolenku užiť a poriadne si oddýchnuť.

Zdroj: www.cetelem.sk