Fio banka učí verejnosť investovať

27. september 2017

Začiatkom októbra odštartuje Škola investovania, vzdelávací projekt, ktorý každoročne usporadúva Fio banka. V 3 mestách ponúkne 5 bezplatných seminárov, ktoré prevedú záujemcov o investovanie od základov až po zložitejšie investičné operácie. Registrácia prebieha na webe Fio banky a je zdarma.

Fio banka, najväčší slovenský online broker, začína jesennú časť svojich investičných seminárov, ktoré sú voľne prístupné širokej verejnosti. Stačí si na webe banky vybrať mesto a termín a bezplatne sa registrovať. Škola investovania ponúka dva tematické okruhy, ktoré sú určené ako úplným začiatočníkom, tak aj pokročilejším investorom, ktorí chcú rozvíjať svoje znalosti. Prvá téma sa venuje základom investovania a vysvetľuje pojmy, ako sú akcie, burza či komodita, i to, ako a kde investovať a aké riziká sú s tým spojené. Druhý okruh sa zameriava na fundamentálnu analýzu, trhovú kapitalizáciu či inteligentné pokyny.

„Školu investovania uskutočňujeme pravidelne na jar a v jeseni. S mnohými účastníkmi sa stretávame i opakovane, postupne prechádzajú všetkými tematickými okruhmi a nakoniec sa z nich stanú aktívni investori. Iní si absolvovaním seminárov „len“ rozširujú obzory, bez toho, aby uvažovali o tom, že s obchodovaním na burze začnú. Semináre sú otvorené všetkým a nás teší, že je o nich stále veľký záujem. Tento rok štartujeme 3. októbra v Bratislave a ďalšie mestá budú nasledovať,“ komentuje začatie jesenného cyklu Jan Bláha, obchodný a marketingový riaditeľ Fio banky.

Viac informácií a registrácia na semináre na webe banky.