Slovenská sporiteľňa získala v tomto roku už tretí titul Banka roka 2015

3. december 2015

Britský Euromoney, slovenský Trend a včera v Londýne aj The Banker. Všetky tieto renomované ekonomické časopisy udelili Slovenskej sporiteľni titul Banka roka 2015. Najväčšia slovenská banka tak predĺžila svoju úspešnú sériu, keďže v hodnotení odbornej poroty The Banker uspela už štvrtýkrát za sebou. Porota bola zložená z generálnych riaditeľov a vedúcich pracovníkov britských firiem spolu s redaktormi magazínu. Ocenenia sa odovzdávali už po 16. krát.

Banker 2015Časopis The Banker vychádza od roku 1926 a svojich čitateľov má vo viac ako 180 krajinách sveta.

V odborných kruhoch je považovaný za rešpektovaný zdroj informácií o bankovníctve a jeho rebríčky sú uznávaným meradlom úspechu. Celosvetovo sleduje finančnú stabilitu a zdravie viac ako 4 tisíc bánk.

Víťazný rok Slovenskej sporiteľne

V júli tohto roka získala už piatykrát za sebou medzinárodné ocenenie Najlepšia banka na Slovensku – Euromoney 2015 Awards for Excellence, ktoré udeľuje britský odborný časopis Euromoney. Neskôr bodovala aj na domácej pôde, keď s výrazným náskokom získala prestížne ocenenie TREND TOP 2015 v kategórii Banka roka. V súťaži slovenského ekonomického týždenníka si cenu pre najúspešnejšiu banku si odniesla po piaty raz v histórii a po štvrtýkrát po sebe.