Účet online – bez papierových zmlúv a kuriérov, navyše zadarmo

2. december 2015

Slovenská sporiteľňa prináša Slovákom možnosť získať účet „čisto on-line“. Vďaka unikátnemu riešeniu záujemcovia nemusia chodiť do pobočky, ani dodatočne podpisovať zmluvu prostredníctvom kuriéra. Všetky potrebné dokumenty podpíšu elektronicky, tie sa im následne zašlú do internetbankingu, kde si ich môžu pohodlne archivovať bez zbytočného tlačenia v papierovej podobe. Službu môžu využiť aj tí, ktorí ešte nie sú klientmi Slovenskej sporiteľne. Navyše, najväčšia banka ponúka účet zriadený online na prvé tri mesiace úplne bez poplatku.

Získať účet online je možné v priebehu niekoľkých minút a využívať ho takmer okamžite. „Našich klientov najlepšie uspokojíme, ak spojíme výhody našej najväčšej pobočkovej siete s digitálnymi kanálmi. Preto sa usilujeme aj v online prostredí prinášať užitočné riešenia pre každodenné bankovanie našich klientov. Jedným z nich je možnosť získať účet z pohodlia domova, prostredníctvom počítača s webkamerou, smartfónu alebo tabletu“ povedal Juraj Barta, riaditeľ digitálneho bankovníctva a marketingu Slovenskej sporiteľne.

Klienti si online, bez papierovania, a teda bez návštevy pobočky či doručovania dokumentov kuriérom, môžu zriadiť klasický Osobný účet, Osobný účet Exclusive, tiež Osobný účet Mladý a Osobný účet Študent. Počas uplynulých dní túto možnosť využilo už niekoľko desiatok klientov. Pre tých, ktorí preferujú aj osobný kontakt so svojim bankovým poradcom, Slovenská sporiteľňa prináša možnosť vyplniť potrebné formuláre online a prísť do pobočky účet iba aktivovať. V najbližšom období budú môcť ľudia, vrátane tých, ktorí ešte nie sú klientmi Slovenskej sporiteľne, takto jednoducho a on-line vybaviť aj spotrebné úvery.

 

 

Slovenská sporiteľňa má od júna aj novú webstránku. Ľuďom prináša prehľadnejšie informácie tak, aby na nej našli presne to, čo potrebujú, či už riešia svoje bývanie, úspory alebo denné bankové služby. Nový web je modernejší, priateľskejší a v responzívnom dizajne, vďaka ktorému sa prispôsobí aj všetkým typom mobilných zariadení. Je súčasťou medzinárodného projektu, v ktorom je Slovensko pilotnou krajinou. Podľa vzoru Slovenskej sporiteľne sa vytvoria stránky aj pre ostatné banky skupiny Erste. Webstránku vytvorila jedna z najrenomovanejších digitálnych agentúr spoločnosť VML z amerického Kansas City. Má za sebou niekoľko úspešných projektov tvorby stránok veľkých spoločností po celom svete.