VÚB opäť bankou s najlepšími privátnymi službami na Slovensku

10. február 2015

Časopis Euromoney zverejnil rebríček piatich bánk s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku. Na prvom mieste sa rovnako ako vlani umiestnila VÚB banka, ktorá okrem celkového víťazstva uspela aj v ďalších štyroch kategóriách.

Prieskum zameraný na privátne bankovníctvo realizuje časopis Euromoney každoročne už od roku 2004. Podľa výsledkov aktuálneho ročníka ponúka najlepšie privátne služby na Slovensku VÚB banka, ktorá tak potvrdila vlaňajšie víťazstvo.

Najlepšie služby privátneho bankovníctva na Slovensku v roku 2015 podľa časopisu Euromoney:

  1. VÚB banka
  2. ČSOB a Tatrabanka
  3. UniCredit
  4. Rothschild

Okrem celkového víťazstva získala VÚB v prieskume časopisu Euromoney prvenstvá aj v ďalších štyroch kategóriách:

  • Najlepšie služby pre klientov s majetkom 5-30 mil. USD
  • Najlepšie služby pre klientov s majetkom 1-5 mil. USD
  • Služby komerčného bankovníctva
  • Prieskum a alokácia aktív

„Vlani stúpol počet našich privátnych klientov o vyše 10 % a pribudli aj viaceré nové služby a vylepšenia,“ povedal Peter Guľvaš, riaditeľ odboru Privátneho bankovníctva VÚB banky. Medzi novinky patrí napríklad držiteľská správa uľahčujúca klientom narábanie s cennými papiermi, vylepšenia privátneho internet bankingu a nefinančných služieb, ako aj ďalšie kroky vedúce k podpore otvorenej architektúry produktov.

Privátne služby sú vo VÚB dostupné klientom s majetkom nad 250 000 eur. Okrem samotnej správy financií zahŕňajú aj art banking, investovanie do komodít, sprostredkovanie daňového poradenstva, concierge služby, firemné financovanie, ako aj iné finančné a nefinančné služby.

O časopise Euromoney

Za vyše 40 rokov svojej existencie sa stal prominentným magazínom medzinárodnej finančnej komunity a dnes ho čítajú vysoko postavení finančníci vo viac ako 100 krajinách sveta. Zameriava sa najmä na komerčné bankovníctvo a finančný sektor.