Cudzinci vyberali najviac peňazí v Sobranciach, v priemere až 339 eur

2. september 2015
  • Počas leta vybrali cudzinci najviac peňazí z bankomatov v Sobranciach. Priemerná výška výberu bola 339 eur.
  • V počte výberov je jasným lídrom Bratislava, cudzinci v nej však vyberajú menšie sumy. S priemerom na jeden výber takmer 135 eur sa totiž nedostala ani do top 20 miest.
  • Nie je prekvapením, že najčastejšie u nás vyberajú peniaze Česi, Rakúšania a Briti. Prvú päťku uzatvárajú Holanďania a Poliaci.
  • Najčastejšie využili cudzinci slovenské bankomaty počas augusta. Najviac peňazí však vybrali v septembri.
  • Maximálnu možnú sumu, 4 000 eur, naťukali vlani na slovenských bankomatoch najčastejšie Ukrajinci. Za nimi nasledujú Maďari a Česi.
  • Zaujímavosťou je relatívne vysoký počet 4-tisícových výberov thajskými kartami v Ilave a Dubnici nad Váhom.

Ak si cudzinci na Slovensku vyberajú peniaze, najvyššiu sumu zadávajú na bankomatoch v blízkosti hraníc alebo v kúpeľných mestách. Jasne o tom hovorí pohľad na mapu s desiatimi mestami s najvyšším priemerným výberom. Rebríčku dominujú s 339 eurami Sobrance, ktoré sú vzdialené od slovensko-ukrajinských hraníc približne 15 kilometrov. Samozrejme, že najčastejšie vyhľadávali cudzinci bankomaty vo veľkých či turisticky atraktívnych mestách. Približne každý šiesty výber urobili turisti v Bratislave.

Top 10 miest Slovenska, v ktorých si cudzinci vyberali z bankomatu najvyššiu sumu:

Ak sa pozrieme na to, ktorí cudzinci najčastejšie vyhľadávajú bankomaty, tak sa nedočkáme žiadneho veľkého prekvapenia. Česi sú suverénne na prvom mieste a prvú trojku uzatvárajú Rakúšania s Britmi. Ďalšie poradie je už tesnejšie. Zaujímavejší je pohľad, ktorí turisti si vyberajú najviac, tomuto rebríčku kraľujú exotické krajiny.

 

Obyvatelia, ktorých krajín vyberali z bankomatov najčastejšie (v %):

 

Obyvatelia, ktorých krajín vyberali z bankomatov najviac (priemerný výber v eurách)