Tatra banka prináša 7- ročnú fixáciu výhodnej úrokovej sadzby

24. august 2015

V čase, keď sadzby hypotekárnych úverov dosahujú svoje minimá, je výhodné zafixovať si ich na čo najdlhšie obdobie. Preto Tatra banka prináša klientom novinku - HypotékuTB so 7-ročnou fixáciou výhodnej úrokovej sadzby.

Nákup bytu alebo domu a jeho financovanie prostredníctvom hypotekárneho úveru vo väčšine prípadov predstavuje najväčšiu finančnú investíciu klienta počas celého jeho života. Rozhodnutie klienta o dĺžke fixácie úroku tak významne ovplyvňuje jeho budúce
finančné výdavky.

Sedem rokov istoty

Výhodou 7-ročnej fixácie je nemennosť splátky až na 7 rokov. Klient má s ňou istotu, že ani pri náhlom náraste sadzieb na trhu sa jeho splátka nezmení. Vie tak lepšie a dlhodobejšie predvídať výdavky a naplánovať si svoj rodinný rozpočet.

Nevýhodou kratších fixácií, popri riziku zmeny výšky splátky, býva i to, že pri zmene sadzieb musí klient venovať svoj čas zvažovaniu novej ponuky, jej prípadnému porovnávaniu a ďalšiemu vybavovaniu. Tento čas ušetrí, ak si zagarantuje podmienky s dlhšou fixáciou.

Sedemročnú fixáciu sadzby si klient môže zvoliť na účel nadobudnutia nehnuteľnosti, jej výstavbu či rekonštrukciu a tiež na splatenie už poskytnutých úverov. Zároveň si ju klienti môžu zvoliť i pri bezúčelovom úvere Americká hypotékaTB určenom na čokoľvek.

Úrokové sadzby pre 7-ročnú fixáciu ponúka Tatra banka s úrokom už od 2,75 %.