EUROMONEY Awards for excellence 2015: Najlepšou bankou je Slovenská sporiteľňa

14. júl 2015

Už piaty rok po sebe získala Slovenská sporiteľňa prestížne medzinárodné ocenenie Najlepšia banka na Slovensku - Euromoney 2015 Awards for Excellence. Ocenenia, ktoré udeľuje britský odborný časopis Euromoney, sa odovzdávali v Národnom historickom múzeu v Londýne. V zozname víťazov sa Slovenská sporiteľňa objavila po boku svetových finančných gigantov ako Bank of America Merrill Lynch, Citi, či UBS.

„Poctivé bankovníctvo je beh na dlhú trať, preto si vážim, že sa nám toto renomované ocenenie podarilo získať už piaty rok po sebe. Potvrdzuje to, že ľudia rovnako tak firmy na Slovensku v nás majú stabilného finančného partnera. Ocenenie je pre nás tiež motiváciou, aby sme sa stále zlepšovali a mali ešte viac spokojných klientov,“ povedal Štefan Máj, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Ocenenia Euromoney Awards for Excellence sú považované za najuznávanejšie vo finančnom svete. Odborný mesačník Euromoney, ktorý sa špecializuje na bankové a kapitálové trhy a je rešpektovaným zdrojom informácií v oblasti globálnych financií, udeľuje ocenenia najlepším bankám po celom svete už viac ako 20 rokov.

Banky hodnotí odborná porota zložená z odborníkov magazínu Euromoney a novinárov. Tí každoročne hodnotia kvalitu poskytovaných služieb klientom, hospodárske výsledky, inovatívny prístup. Euromoney v tomto roku vyhlásil najlepšie banky v takmer 200 krajinách, tiež 50 regionálnych a 20 globálnych ocenení. „Dostali sme tisíc prihlášok od bánk z celého sveta, strávili sme veľké množstvo času vyhodnocovaním a som presvedčení, že víťazi si svoje ceny naozaj zaslúžia. Tieto ocenenia ukázali, že prostredie po finančnej kríze sa mení k lepšiemu,“ povedal šéfredaktor Euromoney Clive Horwood

Ocenenie od Euromoney získala aj rakúska Erste bank ako najlepšia banka a tiež najlepší equity house. Najlepšou globálnou bankou je podľa Euromoney Citi, Morgan Stanley získal titul najlepšej globálnej investičnej banky.

Cenu Best Bank in Slovakia z rúk zástupkyne šéfredaktora Lucy Fitzgeorge Parker (druhá sprava) preberá Kamila Kudličková, riaditeľka pobočkovej siete, David Gallo (prvý zľava) riaditeľ rozvoja firemného bankovníctva a Štefan Frimmer, riaditeľ komunikácie Slovenskej sporiteľne.